Biežāk uzdotie jautājumi

Bieži uzdodami jautājumi
Kas ir praktiskā šaušana?
Praktiskā šaušana – tas ir sporta veids, kas parādījies XX gadsimta 70. gadu sākumā ASV uz policitu speciālās profesionālās sagatavošanas bāzes. Tās pamata īpašība – šaušanas iemaņu izveidošana apstākļos, kas ir maksimāli pietuvināti kaujas apstākļiem (šaušana kustībā, aiz aizsegas, pa kustīgo mērķi, no neērta stāvokļa utt.).

Kas ir IPSC?
Starptautiskā praktiskās šaušanas konfederācija (International Practical Shooting Confederation). Latvijā šo sporta veidu attīsta Latvijas Praktiskās Šaušanas Centrs.

Kā var pie jums pašaut?
Mūsu šaušanas Klubs atvērts katram pilngadīgam klientam un periodiskajām nodarbībām nav nepieciešama speciālā reģistrācija. Bet regulārajās nodarbībās atļauts piedalīties tikai peronām, kas ir mūsu šaušanas Kluba – LPSC - biedri.

Kāpēc ir jāstājās LPSC šaušanas Klubā?
Visi mūsu Kluba biedri saņem visiespējāmākās atlaides dažādiem pakalpojumiem, precēm, kā arī dalības maksas atlaides sacensībām, ko organize mūsu Klubs.
Biedra priekšrocību piemēri:

- ērtāka šaušanas galērijas rezervācija mūsu mājas lapā, pazemināta maksa mūšu Kluba biedriem - 10.00 EUR (15.00 EUR vietā);


- visiem LPSC biedriem dota iespēja izmantot šaušanas trenažierus mūsu šautuvē;

-
iespēja atstāt savas mantas personiskajā ģērbtuves skapī;


-
dalības maksa sacensībās 20.00 EUR (30.00 EUR vietā);


Kā var iestāties LPSC Klubā?
Gada biedra maksa mūsu Kluba biedriem sastāda 35.00 EUR un darbojas līdz tekošā gada 31. Decembrim

Lai stāties LPSC klubā, ir nepieciešams uzrādīt personas apliecinošu dokumentu un iziet speciālo sākuma sagatavošanas kursu – «Ievada kurss drošai apiešanai ar ieročiem» kas ilgst 1 stundu un iekļauj sevī iepazīšanās šaušanas nodarbību 30 šāvieni.
Nodarbības cena 60 ЕURO (viss iekļauts).
Bez munīcijas maksas, ar savu ieroci cena 40 EURO.

Šī prasība neattiecas uz IPSC licencētiem šāvējiem!

Ja šāvējs grib arī iestāties startautiskajā organizācijā IPSC un saņēmt tiesības piedalīties visās starptautiskajās sacensībās citās valstīs, ārpus Latvijas, viņam papildus jāmaksa IPSC LATVIA noteikto biedra gada maksu 50.00 EUR apmērā. 

Vai mūsu šaušanas Kluba biedram ir obligāti jāstartē sacensībās tikai pārstāvot LPSC klubu?
Nav obligāti.
Mūsu Klubs apvieno dažādus šāvejus un organizācijas, un mēs apsveicam un atbalstam dažādu komandu sacensību garu mūsu pasākumos.
Bet, protams, Klubs būs ieinteresēts, neuzstājot, lai šāvēji piedalītos starptautiskjās sacensībās zem Kluba karoga un centīsies sniegt noteikto atbalstu šāvējiem, kuri aizstāv LPSC Kluba godu reģionālajās sacensībās.

Vai ir obligāti jābūt Latvijas pilsonim un personīgā ieroča īpašniekam, lai kļūt par šaušanas Kluba biedru?
Nē. Lai stāties mūsu šaušanas ķlubā, nav jābūt Latvijas pilsonim un personīgā ieroča īpašniekam. Pietiek, ja ir vēlēšanās šaut un regulāri piedalīties Kluba pasākumos (minimums 3 sacensībās gadā) un atbilst pārējiem aprakstītiem kritērijiem.

No kāda vecuma var kļūt par LPSC biedru?
No 18 gadiem.

Vai var iestāties Klubā un sākt trenēties, izlaišot «Ievada kursu drošai apiešanai ar ieročīem»?
Ja, personām, kas regulāri piedalās šaušanas sacensībās (minimums 3 reizes gadā) un ir izpildījuši 2. sportas klases normatīvu, vai IPSC Latvija biedriem «Ievada kursu drošai apiešanai ar ieročīem» nav obligāts, bet ir ieteicams, ja instruktors pamanīs trūkumus drošibas tehnikā, apejoties ar ieročiem.

Ko es varēšu iemācīties?
Trenējoties mūsu Klubā, Jūs apgūsiet stabilas, instinktīvas un efektīvas apiešnās ar pistoli, kas dzīvē var noderēt, pielietojot ieroci pašaizsardzībai.

Kas ir nepieciešams paņemt līdzi uz treniņu, kā ģērbties?

Der jebkāds Jums ērta apģērbs. Ir ieteicams vilkt sporta apavus. Meitenēm – nav pieļaujami augstpapēžu apavi.

Ar ko notiek šaušana?
Ar ieročiem, ko piedāvā mūsu Klubs, jūs variet iepazīties sadaļā Arsenāls.

Kāds ir nepieciešams specifiskais ekipējums?
Šaušanai ir obligāti nepieciešamas aizsargbrilles šaušanai un austiņi. Pirmai nodarbībai Klubs piestāda tos bez maksas. Kluba specializētajā veikalā jūs varat iegādāties individuālo ekipējuma komplektu, kas sastāv no siksnām, makstīm, brillēm un austiņām. Papildus tam Klubā darbojas sporta ekipējuma noma.

Vai drīkst nākt uz treniņu ar saviem ieročiem?

Jā, Jūs varat nākt uz treniņu ar saviem ieročiem,ja ums ir ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļauja, un Jūsu ieroča tehniskie raksturojumi atbilst šaušanas galēriju parametriem. Labāk piezvanīt iepriekš pa tālruni un precizēt iespēju šaut ar konkrēto ieroci.

Vai ir atļauts nākt ar bērniem?
Jā, atļauts.

Vai ir nepieciešams iepriekšējais pieraksts?
Vēlams, bet nav obligāts. Ja jūs neesat pierakstīti, Klubs negarantē, ka Jūs tiksiet pie treniņa, bet darīs visu iespējamo.

Vai var šaut meitenes?
Ja, protams!

Vai ir atļauta šaušana viegli iedzērušam?
Kategoriski nē!

Kāds šāvienu skaits ir ieteicams vienam treniņu skaitam?
Maksimāli – līdz 200-300 šāvieniem ja treniņš ilgst līdz 2 stundām (šāvējiem ar labu sagavotības bāzi).

Cik ilgst treniņš?
No 1 akadēmiskās stundas (45 minūtes) līdz 2 stundām.

Cik cilvēki var atnākt kopā ar mani kopā trenēties?
Vienlaicīgi pie viena trenera var trenēties ne vairāk par 10 cilvēkiem.

Cik drošs ir treniņš?
Ja bez ierunām ievēro noteikumus, pēc statistikas, IPSC sporta 35 gadu vēsturē pasaulē nav noticis neviens negadījums, kas būtu saistīts ar šaujamieročiem. Drošības ziņā šīs sports ir salīdzināms ar šahu.

Cik ir jātrenējas, lai iemācīties stabili šaut?
Tas ir atkarīgs no individuālajām dotībām. Kā liecina mūsu instruktoru pieredze, stabilas prasmes, apejoties ar pistoli, vairākumam šāvēju izstrādājas pēc treniņiem ar kopīgo stundu skaitu ne mazāk kā 50 stundas un ne mazāk kā 2000 izšauto patronu 6 mēnešu laikā.

Vai es varu piedalīties šaušanas sacensībās? Kas tam ir nepieciešams?

Lai piedalītos Kluba organizētajās sacensībās, ir jābūt Kluba biedram un jāzina IPSC noteikumi.

Kluba darba laika?
Sk. kontaktinformāciju.
Lūdzu, atstājiet jūsu tālruņa numuru un mēs sazināsimies ar jums prātīgā vai darba laikā.
Ja lieta neatliekamā, lūdzu zvanīt +371 25442544